Бельгійське місто Дюрбюї

Бельгійське місто Дюрбюї взимку перетворюється на один великий різдвяний ярмарок. Є місцеві фірмові страви та ковзанка

Місто Дюрбюї у валлонській частині Бельгії вважається найменшим містом у світі. Принаймні так про нього кажуть місцеві жителі та гіди. Прогулянка його мальовничими середньовічними вуличками справді займає лише кілька годин, але – або через це – варто провести там півдня. Крім того, свій історичний слід у Дюрбюї залишив і чеський король Іоанн Люксембурзький.

«Спочатку Дюрбюї був на острові. Ось ви бачите річку з одного боку, а раніше вона текла навколо. А Дюрбюї був острівцем посередині розміром близько двох гектарів», — зазначає Фредеріка, мила літня жінка. Він двадцять років працює в інформаційному центрі, їздить сюди з міста за п’ятнадцять кілометрів.

Цікаво, Дюрбюї справді найменше місто у світі чи це лише маркетинговий ярлик? «Зараз я так не думаю…», — сміється він. «Але зараз тут живе дуже мало людей — близько тридцяти цілий рік, решта — туристи, які приїжджають сюди цілий рік», — додає він.

З оленями і без

На думку істориків, поселення Дюрбюї, розташоване в Арденнських лісах, було засноване в 10 столітті, можливо, навіть раніше. Відомо, що в 1331 році Іоанн Люксембурзький надав йому статус міста. Дюрбюї належав його адміністрації і був частиною графства Люксембург. Тут стояв замок, а місто було оточене мурами – їх видно тут і сьогодні.

Після звивистих кам’яних вулиць, які сяють сотнями різдвяних вогнів, я досягаю великої ковзанки, над якою стоїть сяюча статуя оленя. Я розмовляю з Ніколою, яка тут дає напрокат ковзани.

«У нас сьогодні тут багато людей, але це завжди перед Різдвом, навіть якщо погода погана. Я працюю тут цілий рік, але ми завжди відкриваємо різдвяні катання за кілька тижнів до свят. У нас є деякі прикраси, вогні та олені. Але я думаю, що саме катання досить різдвяне», – посміхається він.

Лікер, якого більше ніде не скуштуєш

Усе місто Дюрбюї – це фактично один великий різдвяний ярмарок. Проте не можна сказати, що це повна реклама різдвяного настрою. Подекуди ринки нагадують менший парк розваг – для дітей є кілька каруселей і атракціонів, а дорослі присвячують себе розпиванню напоїв. Користується популярністю особливий валонський лікер.

«Тут ми маємо невеликі порції jenever, який є вершковим бельгійським фірмовим блюдом на основі кількох смаків, розроблених тут, у Бельгії. У нас є лимон, вишня, ваніль… Це дуже популярно», — пояснює торговець Сем.

Різдво в Арденнах

Чешка Мартіна, яка живе в Брюсселі, також поїхала в подорож до Дюрбюї і взяла з собою друга. «Елішка тут в гостях, вона приїхала до мене з Чехії на вихідні, і ми думали, куди піти на різдвяні ярмарки», — каже вона. «Ми дізналися, що в цьому місті, яке має бути найменшим у світі, є хороші різдвяні ярмарки, тому ми вирушили».

На стенді чехи вже скуштували місцевий глінтвейн за 3 євро, а також бельгійський аналог яєчного лікеру за 1 євро. «Він коштує приблизно так само, як на ринках у великих містах», — порівнюють вони.

На кіосках відвідувачі також можуть спробувати місцеві фірмові страви Арденн, такі як копчена та сушена шинка, козячий сир, желе з квітів кульбаби або місцеве пиво. А над усім передріздвяним шумом здіймається великий кам’яний замок Château de Durbuy, який протягом століть кілька разів руйнувався і перебудовувався.