валы Пардубицкого замка

Засіяли вали Пардубицького замку. Але ж деяким мешканцям не подобається висока плата за вхід

Протягом двох місяців вали Пардубицького замку висвітлювалися світловим парком. Деякі мешканці міста говорять про виставку, яка отримала назву Lights, але не згодна. Наприклад, їм не подобається, що через світлові інсталяції організатори приватно закрили громадський простір пам’ятника національного значення, але їм не подобається і сума вхідного квитка, який потрібно заплатити за вали. в порядку, я не платила б 700 як сім’я», – каже Люсі Геррманнова, яка звикла відвідувати вали замку з онуками. Тепер з ними можна прогулятися лише до першого кільця, потім починається лайтпарк із платним входом.

Наприклад, сім’я у грудні будня заплатить 550 крон, якщо вони приїдуть цього місяця у вихідний день, це коштуватиме їм 700 крон.

«З іншого боку, якщо ви сьогодні йдете до кінотеатру чи куди завгодно, я вважаю, що плату за вхід встановлено розумно, щоб кожен міг себе це дозволити. Порівняно з великими городами, такими як Прага, ми все ще є набагато нижчими», – пояснює Радек Машик з організаційного агентства Máša agency. За його словами, витрати на організацію такої виставки обчислюватимуться мільйонами крон.

«Це інвестиція. Просто забезпечити це особисто, оренда замку, усі технічні речі. Щодня у нас тут чотири особи, які цим займаються. Витрати справді високі. Може здатися, що це не так, люди думають, що це кілька вогнів, але це не так», – каже Машик.

Обмежений доступ до замкових валів

Окрім плати за вхід, у соцмережах критикували й обмежений доступ до замкових валів. «На Різдво там люди зазвичай гуляють. Це час, коли люди сидять удома з дітьми, йдуть подивитися на замок і проходять повз нього тоді», – каже Люсі Геррманнова.

І те саме не сподобалося деяким представникам міста, наприклад Віту Ульріху з коаліції: «Там, де люди звикли ходити в суспільстві безкоштовно, тепер їм доведеться заплатити ці кілька сотень крон. Якщо вони візьмуть із собою сім’ю, це додати кілька сотень крон за одну прогулянку замком».

Проте заступник мера Рене Жівні («Разом з Пардубице») не погоджується з його думкою: «Я вважаю, що люди мають піти і подивитися. Він оцінює, чи це приємно. Я думаю, це чудово, що вони будуть у захваті. Такі нагадування про те, що взимку набережні закриють, хтось із Пардубаків взимку о п’ятій вечора йде гуляти набережною. Я не думаю, що це є обмеження. Я думаю, що це диверсія, це те, що приваблює туристів. По-друге, це відволікання часу для пардубичан».

Відвідувачі замку можуть безкоштовно прогулятися першим колом, потім починається виставка, а в інші вали тепер можна потрапити тільки за квитком. Раніше Пардубицький замок взимку закривав вали вже о 17:00, тепер працюватиме до 21:00.

Субвенція від міста

Представник Віт Ульріх також звертає увагу, що організатори отримали від міста субсидію у розмірі 200 000 крон: «Це справді культурний проект, чи це проект продавця різдвяних вогнів із Праги, який буде сплачено мешканцям цього міста та громадянам цього міста за рахунок державної субвенції. ?»

Заступник мера Рене Живні відповідає на це: «Це вже вписується в нову концепцію цілих різдвяних ярмарків. Захід має величезні кошти, тому його треба з чогось оплачувати, інакше його не було б. Я думаю, що це добре вкладені гроші.

«Ми у це віримо. Віримо, що подивитися на це приїдуть не лише пардубичани, а й люди з околиць. Сподіваємося, наступного року повторимо», – додає організатор Радек Машик.

Томаш Лібанек, директор Східночеського музею, також оптиміст: Це перший рік, і все перевіряється. Я думаю, що якщо це запрацює, то оператор дізнається з трафіку, який буде. Думаю, вони побачаться».

Світловий парк вперше має з’єднати замок із адвент-ринками на Пернштинській площі. Справді, це привабить людей, організатори побачать після Нового року.